Şerifali Petek Temizleme

Şerifali Petek Temizleme

Şerifali bölgesinde petek temizleme işlemleri gerektiğinde aklınıza gelecek öncü firmalar arasında yer almaktayız. Kaliteli ve titiz petek temizliği için yararlanabileceğiniz firmamız, Şerifali petek temizleme hizmeti olarak artık il ve ilçelerde de hizmet vermektedir. %100 kalite ve müşteri memnuniyeti için yararlanabileceğiniz firmamızla irtibata geçtiğiniz andan itibaren kaliteli hizmet kapında.

Petek Kirlenme Nedenleri?

Öncelikle peteklerin ısı sitemleri, merkezi bir su dolaşımı üzerinden kuruludur. Suyun ısınması ve birçok borunun içinden geçerek peteklere yaptığı yolculuk sonucunda sıcak su, peteklere dağılır ve ısı dağıtımı gerçekleşir. Fakat su döngüsü esnasında, biriken kireç ve taş suyun petekler içinde devri daim yapmasını engelleyerek, bazı bölgeleri sıcak, bazı bölgeleri de soğuk bırakacaktır. Bunun yaşanması da kombi ve ısı merkezinin daha çok performans harcamasına ve faturalarınıza yansımasına neden olacaktır. Petek temizle yöntemiz diğer yöntemlerden daha ucuz ve daha pratik bir işlem olarak petek temizliğini sağlayacaktır. Suyun birçok alandan geçerek peteklerde kirlenme yapmasını engellemek ve temizlemekte bizim görevimizdir.

Petek Kirliliğini Nasıl Anlarsınız?

  • Kombinizi yüksek bir derece tutmanıza rağmen eviniz ya da iş yeriniz ısınmıyorsa
  • Evdeki ya da diğer alanlardaki kullandığınız son peteklere sıcak su akışı sağlanmıyorsa
  • Peteklerinizin bir kısmı sıcak, diğer kısımları ılıksa
  • Faturalarınız beklediğinizden daha yüksek geliyorsa
  • Kombinizde tıkanmalar oluyorsa

Peteklerinizin içinde kireç, taş ve yabancı madde birikintileri kalmış olma ihtimali büyüktür. Bu gibi durumlarda firmamızla iletişime geçerek, Şerifali petek temizleme işlemlerimizden yararlanabilir, kışlarınızı konforlu geçirebilirsiniz.

Makineli Temizleme

Şerifali petek temizleme firmamız, peteklerinizin eski ya da yeni olması üzerinden yapılacak temizlik işlemini sizinle paylaşacaktır. Makineli temizleme işlemi, peteklerin su giriş kısmından su verilerek, buhar yöntemiyle kireç ya da yabancı maddelerin aşağıya düşmesini sağlayacak veya içerisinden tamamen çıkartılmasına neden olacaktır. Kesin ve kaliteli bir yöntem olan makineli temizleme yöntemi, kısa zamanda sonuçlanarak peteklerinizin ısı performansını artıracak ve kışları yüksek faturalar ödemenize rağmen ısınamama sorununuzu çözecektir. Kaliteli ve titiz temizlik için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Kimyasal Temizleme

İyi sonuçlar elde edilen Kimyasal temizleme yöntemi, Şerifali petek temizleme firmamız sayesinde peteklerinizin temizlenmesini ve ısı performansının artmasını sağlayacak yöntemler arasında yer alıyor. Profesyonel ve tecrübeli ekip arkadaşlarımız sayesinde belirli kimyasallarla, peteklere ve evinizin diğer alanlarına zarar vermeden temizlik yapmaktayız. Kısa zamanda sonuçlanan kimyasal temizleme, peteklerin içindeki suyu devri daim yaptırarak, kireçlerin erimesini sağladığımız bir yöntemdir. Böylece suyun geçiş alanlarının açılması, peteklerinizin her yerine su akışının sağlanması anlamına gelmektedir. Kimyasal temizleme yöntemiyle siz de kış aylarınızı daha konforlu ve düşük faturalar ödeyerek geçirebilirsiniz. %100 petek temizliği ve bakımı için bizimle iletişime geçtiğiniz andan itibaren hizmetinizdeyiz.

Petek Temizleme Yöntemleri Nasıl Belirlenir?

Uzun zaman temizliği yapılmamış ve bakıma alınmamış peteklerle, her iki yılda düzenli olarak temizleme yapılan petekler farklı kirlenme oranları göstereceği için profesyonel ekibimiz bu gibi durumlarda sizi bilgilendirecektir. Detaylı temizleme için makineli yöntem kullanmak petek temizliğinde %40’a kadar performans artışı sağlar. Kimyasal temizleme yönteminde de neredeyse aynı oranların gözlendiği temizleme işlemleri, kısa zamanda yapılan pratik yöntemler arasında yer alır. Temizliği yapılacak olan peteklerin sorunları analiz edilir, kireçlenme oranı tespit edilir ve işleme bu şekilde başlanır. İşlemler yapıldıktan sonra, peteklerin havası alınarak, son bir kez peteklerin ısınma durumuna bakılır ve kullanılır bir vaziyette bırakılır. Petek temizliği için ekibimiz size gerekli olan detaylı bilgiyi istediğiniz zaman verecektir.

şerifali petek temizleme