Çakmak Petek Temizleme

Çakmak Petek Temizleme

Kış aylarında ve soğuk havalarda ısınmamızı sağlayan kalorifer petekleri ya da radyatör petekleri, merkezi ısınma sistemleri temizlenmediği takdirde düşük ısı yayar ve yeterli ısınmayı sağlamaz. Bu gibi durumlarda peteklerin temizlenmesi ve iki yılda bir bakımlarının yapılması gerekmektedir. Merkezi ısı sistemlerinin %100 kaliteli bir şekilde temizliğiniz yapan Çakmak Petek Temizleme firmamız, ihtiyacınız olan zaman diliminde yanınızda olmaktan gurur duyar. Her türlü petek bakımı, petek temizliği ve ısınma sistemleri sorunlarında iletişim kurabileceğiniz firmamız, kısa zamanda kaliteli hizmet vererek sorunların üstesinden gelecektir. Peteklerin biçimi ve kullanım alanlarına göre temizliğini yapan firmamız için müşteri memnuniyeti önceliklerimiz arasında yer alır.

Petek Temizleme Sistemlerimiz

Öncelikle peteklerin yapısı ve çalışma disiplini açısından farklı temizleme yöntemleri kullanmaktayız. Her petek modeli, her temizleme biçimine uygun olmayabilir. Bunun için tecrübeli ve profesyonel çalışan ekibimiz hem sizin şikayetlerinizi baz alarak, hem de yapılacak işlemleri peteğin kalite ve kullanım koşullarını analiz ederek bakım ya da temizleme işlemini gerçekleştirecektir. Uzun bir işlem olmayan petek temizleme işlemi, makine yöntemi ya da kimyasal yöntemlerle temizlenerek %40 ısı artışı sağlayacak çözümler üretmektedir. Yapmanız gereken tek şey, peteklerinizin ısı ayarlarına göre çalışıp çalışmadığını kontrol ederek, peteğin bir kısmı sıcak geriye kalan kısmı soğuk veya ılıksa bizimle iletişime geçerek profesyonel ekibimizden yardım almak olacaktır.  Çakmak Petek temizleme hizmetleri için her türlü şehir merkezi ve ilçelere ulaşım gerçekleştirmekte, söz verilen tarihte adresinize gelmekteyiz.

Petekleriniz Neden Kirlenir?

Devri daim su döngüsüyle çalışan merkezi ısı sistemleri ya da kombili sistemler, suyun uzun süre aynı haznelerde kalarak kireçlenmesini ya da kireçlerin zamanla taşlaşmasını sağlar. Bunun için düzenli olarak yapılması gereken petek bakımları, ısı performansı açısından çok daha verimli olmaktadır. Çakmak Petek Temizleme firmamız, petek kirlenmelerini ve kireçlenmelerinin makine ve kimyasal yöntemlerle temizler ve peteklerinizin ısı performansını artırır. Verimli bir yöntem olan petek temizleme işlemleri, hem ısınmanızı hem de tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Peteklerin içindeki suyun ve petek içlerinin kirlenmesi faturanıza büyük meblağlar olarak yansır.

Petekleriniz Kirlendiyse Nasıl Anlarsınız?

Bazı durumlarda peteklerdeki ısı kayıpları, peteğin kirlenmesinden kaynaklanmamaktadır. Petek kirli mi yoksa kombi ya da merkezi ısınma sistemi hatası mı anlamak için öncelikle peteğinizin ısınma alanlarına bakmanız gerekmektedir. Örneğin; peteğinizin bir kısmı sıcak, diğer kısımları ılık ya da soğuksa bu içindeki suyun çıkış ve giriş bölümlerinde kir biriktiği için devri daim yapamadığı anlamına gelmektedir. Bununla birlikte eviniz ya da peteklerini kullandığınız alanlarda, son peteklere ısı gitmiyorsa bu da peteklerinizi temizlemeniz gerektiği anlamına gelir. Çünkü petekler aynı derece ısınma ve aynı derecede soğuma üzerinde tasarlanmıştır. Bu gibi durumlar tamamen peteklerinizin içinin kirli olduğu anlamına gelir.

%100 Kaliteli Petek Temizliği

Çakmak Petek temizleme firması olarak, ihtiyacınız olduğu her an ulaşabileceğiniz profesyonel ve tecrübeli temizlik ekibimiz, kısa zamanda adresinize gelerek peteklerinizin çalışma performansını kontrol eder. Aynı zamanda petekleri işleme almadan önce size hangi temizleme yöntemini uygulamak gerektiğini bildiren personelimiz, makine ya da kimyasal temizleme durumlarında size yeterli bilgiyi verecektir. Kısa bir işlem olan petek temizliği 2 yılda bir yapılması gereken önemli işlemlerden biridir. Petekler düzenli temizlenmezse arıza ve değişim durumları söz konusu olabilir. Bu nedenle düzenli olarak petek temizliği yaptırmak düşük bütçeli ve tasarruflu bir işlem olacaktır. Firmamızla iletişim kurduğunuz andan itibaren sizlere %100 kaliteli hizmet sunmaktadır.

çakmak petek temizleme